Ideálním odpočinkem po náročné šichtě bývá nějaký výlet. A proč si ten výlet něčím nezpestřit. O Geocachingu jsem něco trochu tušil a hlavně jsem tušil, že by mě to mohlo bavit - kombinace takového orienťáku a poznávání nových míst má něco do sebe. Pro ty, kterým toto slovo nic neříká doporučuji kliknout na předchozí odkaz. Ve zkratce se jedná o hledání schránky (cache, česky keš, keška) ukryté na nějakém zajímavém místě pomocí GPS. Krabičku, která si umí povídat s družicema, zatím nevlastním, ale to nám s Jančou nezabránilo v tom, abychom si připsali své dva první zářezy na pažbu.
Původně jsme chtěli využít sobotní dopoledne k výletu na nedalekou zříceninu hradu Brníčko (N 49°53.715 E 016°58.350 :)), ale hledání kešky nám výlet hezky zpestřilo. Cestou jsme se zastavili v Úsově, kde je kromě zámku se známou sbírkou loveckých trofejí, schována také keška. Cílem schránek je, aby jste se podívali na nějaké zajímavé místo - a to se v tomto případě určitě podařilo. Keška byla schována na židovském hřbitově (jednom z nejvýznamějších na Moravě), o kterém jsme neměli ani páru že existuje. Díky drobné nápovědě jsme našli naši první keš, něco si z ní vzali, něco do ní dali, zapsali se do logbooku (takové vrcholové knížky) a hurá na Brníčko.
Kopec ke zbytkům hradu byl sice krátký, ale o to strmější. Odměnou nám byla nejen rychle nalezená keška, ale také parádní rozhledy na všechny strany (pokud by tedy nebyla zrovna inverze). Ani zde nebyla při hledání nutná GPS, ale to je spíše výjimkou.
Keše jsou v současné době rozmístěny prakticky po celém světě a i u nás je jich více než dost. Malý příklad: jen v Hradci Králové a jeho blízkém (do 5km) okolí se nachází téměř 70 skrýší - tak jen do nich!
PS: nemáte někdo doma nepotřebnou džípíesku? :)
Geocaching? Geocaching!
Galérka
- ← předchozí článekMistr Kros a Klokan Kros
- následující článek →Piškotova Vánoční Cena 2006